środa, 26 października 2016

Zatoki

  • dobre oczyszczenie zatok
  • zatrzymanie oraz wyleczenie stanu zapalnego
  • wzmocnienie organizmu, aby choroba nie powróciła
 KROK 1 – Rozmasowanie zatok:

Chodzi o to, aby wydzielina, która znajduje się w zatokach została rozluźniona. Dlatego warto jest przed przystąpieniem do kuracji rozmasować sobie palcami okolice brwi, wokół oczu, czoło i wzdłuż nosa

 KROK 2 – Oczyszczenie wydzieliny i odkażenie:

Metoda Jerzego Zięby : 


Roztwór ( przepis poniżej ) rozrzedza wydzielinę i działa odkażająco. Wspomaga więc usunięcie wydzieliny (to bardzo ważne!) oraz niszczenie bakterii, które są odpowiedzialne za powstawanie wydzieliny (to jest również bardzo ważne!). I teraz uwaga – jeśli po prostu mamy katar, mikstura zaaplikowana do nosa oczyszcza go, a przebieg infekcji jest znacznie krótszy. W tym przypadku Jerzy Zięba poleca wlewanie mikstury do nosa nawet trzy razy dziennie. Po zaaplikowaniu mikstury nos należy porządnie wydmuchać. Jeśli jest to już infekcja zatokowa, wydzielina będzie spływała po tylnej ścianie gardła i wtedy należy ją odchrząknąć i wypluwać.

Aby sporządzić roztwór, potrzebne są następujące składniki:

  • 5 ml soli fizjologicznej (do kupienia w aptece),
  • 7 kropli wody utlenionej (zwykła woda utleniona do kupienia w aptece). Tu ważne uwaga – woda utleniona musi być świeża i świeżo otwarta, ponieważ łatwo się utlenia.
 Nie używajmy zbyt zimnej soli fizjologicznej. Plastikową fiolkę przed aplikacją można lekko ogrzać w ciepłych dłoniach. Oba składniki preparatu mieszamy w małym pojemniczku (np. kieliszek, może być plastikowy pojemnik), pobieramy aplikatorem (do kupienia w aptece, szklane z gumową końcówką lub plastikowe – nazywają się do oczu lub do nosa). Najpierw porządnie dmuchamy nos, aby go oczyścić tak, jak tylko się da, a następnie kładziemy się na plecach, głowę lekko odchylamy i zwieszamy do tyłu (na przykład na krawędzi łóżka) i wlewamy miksturę do obu dziurek nosa. Leżymy z nią tak długo, jak jesteśmy w stanie. I teraz uwaga – jeśli w nosie jest infekcja lub stan zapalny z pewnością pojawi się uczucie pieczenia. Może być nawet dość silne i przykre. Z czasem, gdy nos i zatoki zaczną się leczyć, to uczucie zniknie. Z czasem zniknie zupełnie. To będzie dobry znak. Tak więc nie ma powodu obawiać się tego bólu (że coś jest nie tak z kuracją) – jest to jedynie oznaka, że w organizmie jest stan chorobowy.
Gdy już uznamy, że nie możemy dłużej leżeć z miksturą w nosie, należy usiąść i wydmuchać nos lub wypluć to, co spływa po tylnej ścianie gardła.
Tę czynności należy powtórzyć aż do wyczerpania mikstury. KROK 3 – Dokładne oczyszczenie wydzieliny i pozbycie się bakterii z organizmu:

 Płukanie jamy ustnej olejem .Dla bardzo wielu osób już samo ssanie oleju jest metodą wystarczającą, aby wyleczyć chore zatoki. Należy robić to cierpliwie, systematycznie i codziennie.
 Po zaaplikowaniu mikstury z wodą utlenioną, podczas ssania oleju wszystko z zatok zacznie bardzo intensywnie spływać. Należy to odchrząkiwać i systematycznie wypluwać. I tu uwaga – ssanie oleju odbywa się przez 15-20 minut (aż wydzielina przestanie spływać) ale nie używamy przez ten czas tylko jednej dawki oleju. Przeciwnie! Należy systematycznie wypluwać to, co spływa, nie ssać tego, ale pozbywać się, wypluwać i nabierać nową porcję oleju.  OLEJ SŁONECZNIKOWY. Nie ma najmniejszej potrzeby używania innego rodzaju oleju (kokosowego czy sezamowego) – podczas tej kuracji należy zużyć go naprawdę sporo, a olej słonecznikowy jest do tego wręcz doskonały!

 KROK 4 – Odkażenie jamy ustnej i pozbycie się resztek wydzieliny z gardła:

Mikstura
zaparzamy mocny napar z szałwii. Potrzebujemy 1 dużą szklankę płynu (około 300 ml). Jeśli nie ma czasu na parzenie ziół, to można kupić gotową miksturę ziołową o nazwie Dentosept – do kupienia w aptece.
Składniki:

  • 300 ml ciepłego, mocnego naparu z szałwii lub 300 ml ciepłej wody + 1- 2 łyżeczki Dentoseptu
  • 1 pełna łyżeczka soli
  • 1 łyżeczka octu jabłkowego
 Taką ciepłą miksturą należy dokładnie wypłukać najpierw usta, wypluć, a następnie dokładnie „wygulgać” całe gardło.

 KROK 5 – Umycie zębów i języka:

Na koniec dokładnie szorujemy zęby oraz cały język.

 Jak często i jak długo stosować kurację?

Całość jednorazowej sesji zajmuje około 30 minut. Jest to więc metoda dla osób, które są już zmęczone chorymi zatokami, przekonały się, że inne metody są nieskuteczne i są zdeterminowane, aby się wyleczyć.
Długość i częstotliwość kuracji jest sprawą indywidualną i zależy od stanu choroby. Niektóre osoby powinny stosować tę kurację 2 razy dziennie, rano (zaraz po przebudzeniu, przed śniadaniem) i wieczorem (około 1 godzina przed pójściem spać). Nie należy tego robić tuż przed samym spaniem, aby nie doszło do zatkania nos, co może się zdarzyć w niektórych przypadkach, na początku kuracji, gdy wydzieliny w zatokach zgromadziło się już dużo.
Z biegiem czasu można przejść do wykonania sesji 1 raz dziennie (najlepiej rano). Niektóre osoby, których stan nie jest zbyt ostry, mogą stosować tę kurację tylko raz dziennie. Jak długo – to są sprawy naprawdę bardzo indywidualne. Ale tutaj uwaga –polepszenie samopoczucia nastąpi z pewnością bardzo szybko. I tu pojawi się pokusa, aby już zaniechać wykonywania tej procedury (wszystkim jest szkoda czasu na leczenie…). Warto jednak doprowadzić tę kurację do końca – to znaczy wykonywać ją do czasu, aż zupełnie nie będzie już wydzieliny w nosie i gardle. W przeciwnym razie zatoki będą tylko zaleczone, a nie wyleczone. I dolegliwość powróci.
Niestety, osoba, która raz zachorowała na zatoki ma skłonność do nawrotów choroby. Tak już jest. Dlatego zawsze wtedy, gdy tylko pojawi się infekcja, należy powrócić do kuracji – jak najszybciej, aby już w zarodku zniszczyć ognisko zapalne. W takim wypadku zwykle wystarcza tylko jedna lub dwie sesje, aby pozbyć się dolegliwości.


Porady udzieliła Agnieszka Maciąg 
źródło : http://agnieszkamaciag.pl/jak-wyleczyc-chore-zatoki/ 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz